Sveikata, tai yra didžiausias žmogaus turtas, kad ir kaip bebūtų gaila, daugelis nusprendžia ja pasirūpinti tik tada kai sveikata suprastėja. Sveikatinimusi turėtų būti rūpinamasi nuolat, o ne tik tada kai pradedama negaluoti. Lietuva gali didžiuotis sveikatingumo kurortais Druskininkuose, Birštone ir Palangoje. Mūsų šalyje gausu sanatorijų, kurios siūlo įvairias procedūras, tačiau tik nedaugelis žino kokią naudą jos duoda žmogaus organizmui. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausias procedūras ir paaiškinsime kam jos skirtos bei kokią naudą iš jų gauna žmogaus organizmas.
Perlinė vonia – tai yra dujinė vonia prisotina oro burbuliukais. Nervinius receptorius esančius odoje veikia temperatūros ir mechaniniai faktoriai. Perlinės vonios ramina centrinę nervų sistemą, didina organizmo reaktyvumą, gerina kraujotaką bei aktyvina medžiagų apykaitą. Angliarūgštės voniose kūnas yra padengiamas CO2 pūslytėmis, kurios sukelia odos kapiliarų išsiplėtimą. CO2 dirgina kvėpavimo centrą, pagilina kvėpavimą ir sustiprina širdies susitraukimus. Šios procedūros dėka sulėtėja kvėpavimas, pagerėja kraujotaka, sumažėja veninis bei arterinis kraujospūdis. Mineralinė vonia – tai vidutinės mineralizacijos mineralinio vandens vonia. Šio tipo vonia išplečia kraujagysles, skatina sekrecija, mažina kraujo krešėjimą bei įjautrina organizmą.
Aromaterapija – tai yra netradicinė medicina, kuomet gydoma naudojant eterinių aliejų derinius. Aromaterapija padeda kovoti su depresija, gerina atmintį, gerina miegą, gydo galvos skausmą, tačiau populiariausias taikymo būdas yra norint sumažinti stresą ir įtampą. Įvairūs eterinių aliejų deriniai padeda nuraminti protą ir atsikratyti nerimo. Binauralinė terapija. Šios procedūros metu žmogų veikia tam tikri garso dažniai. Jų dėka žmogus giliai atsipalaiduoja, patiria proto ramybę, pamiršti kasdienybės problemas.
Tai yra nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra bei oro drėgnumu. Ši procedūra padeda išvalyti užterštus plaučius, gydo odos susirgimus, mažina stresą bei psichologinę įtampą. Haloterapija skirta ne tik ligų gydymui, bet ir profilaktikai.
Ši procedūra skirta kvėpavimo takų susirgimams gydyti. Garuose esančios gydomosios medžiagos patenka į kvėpavimo takų gleivinę ir atlieka gydomąjį poveikį. Inhaliacija padeda greičiau pašalinti drėgmę ir gleives iš kvėpavimo takų.
Šis gėrimas būna pagamintas iš vaistinių arba/ir vitaminų turinčių komponentų, o pačiame kokteilyje yra daug deguonies burbuliukų. Šis kokteilis yra labai naudingas žmogaus organizmui, jo dėka pagerėja nuotaika, reguliariai naudojant, išnyksta galvos skausmai, širdis ir smegenys lengviau įveikia hipoksiją, pašalinami miego sutrikimai, normalizuojama virškinamojo trakto veikla.
Purvas naudojamas procedūrų metu suaktyvina kraujotaką, stiprina imunitetą, šios procedūros rekomenduojamos žmonėms kurie skundžiasi stuburo bei sąnarių skausmais, purvas detoksikuoja kūną, subalansuoja kūno pH.
Tai labai naudinga procedūra žmogaus organizmui. Ši procedūra veikia pažeistus nervus, raumenis bei vidaus organus, todėl malšina nugaros, sąnarių, galvos bei sausgyslių uždegiminius skausmus. Elektrostimuliacija stiprina bei stangrina raumenis, organizmui padeda atsipalaiduoti ir greičiau atsistatyti.
Magnetinio lauko terapija stimuliuoja organizmą, stiprina savisaugos mechanizmus. Šių terapijų dėka sustiprėja širdies raumens susitraukimai, pagerėja kraujo cirkuliacija, pagilėja kvėpavimas, stimuliuojama imuninė sistema, mažėja diabeto sukeltos komplikacijos, greitėja baltymų sintezė.
Klasikinis masažas skirtas pailsėti, nusiraminti bei atsipalaiduoti. Procedūros metu atpalaiduojami ir sušildomi raumeny, dėl ko dingsta nuovargis. Po masažo pagerėja odos būklė, oda tampa skaistesnė bei švelnesnė. Masažuokliai, kuriuos žmonės turi namuose, gali aktyvinti medžiagų apykaitą, kraujotaką, puikiai tinka lėtinių ligų gydymui bei ūminio skausmo malšinimui. Sekanti kategorija masažų, tai yra povandeniniai masažai. Tokio tipo procedūros gerina kraujotaką, limfotaką, sąnario skysčio išsiskyrimą, medžiagų apykaitą audiniuose, padidėja stuburo bei sąnarių paslankumas.
Tad jei svarstote ar verta keliauti ilsėtis į sanatoriją ar ne, galime jums patarti. Tikrai verta, nes ten ne tik pailsėsite ir atsipalaiduosite, bet ir atgausite jėgas bei pasirūpinsite savo brangiausiu turtu – sveikata. Mėgaukitės sveikatinimo poilsiu viename iš Lietuvos kurortų su NoriuNoriuNoriu kelialapiu.