Architektūriniu rojumi Barseloną pavadinome ne veltui, mat čia rasi dar niekada nesutiktą parkų, muziejų, gotikinio stiliaus alėjų, Modernizmo šedevrų bei dar Viduramžiuose vingiavusių gatvelių koncentraciją. Vien Antonijaus Gaudi palikimas padaro miestą išsiskiriančiu iš visos Ispanijos bei likusios Europos vietovių. Akivaizdu, kad didžioji dalis grožybių saugiai stūkso UNESCO pasaulio paveldo sąraše ir džiugins dar ne vieną ateinančią kartą.
Miestas, kuris niekada nesustoja stebinti ir džiuginti plejada koncertų, kultūrinių renginių bei gatvės pasirodymų, kviečia užsukti ir pasisemti uždegančios energijos. Pasirink vieną iš mūsų paruoštų pasiūlymą ir lėk į Barseloną!
Antonijaus Gaudi architektūra.
Gracia rajonas.
Gotikinis kvartalas.
Katalonijos muzikos rūmai.
Antonijaus Gaudi architektūra
Skulptūriškos architektūros įspūdį liudija ir Casa Milà, dar praminta La Pedrera - paskutinis privačios rezidencijos projektas užbaigtas 1912 metais. Dešimt metų atgal Antonijaus Gaudi galvoje jau vystėsi jo ambicingiausio kūrinio - La Sagrada Familia - idėja. Krikščionybė visada buvo architekto kūrybos centre ir ši bažnyčia pagerbė visą Šventąją Šeimyną. Įdomu, kad šventovė per tiek metų nėra vis baigiama. Dabartiniai planai mini 2030 metus, tačiau tikėtis galima ir vėliau. Finalinėje formoje bažnyčia turės net 18 bokštų, simbolizuojančių dvylika apaštalų, Mergelę Mariją, Jėzų Kristų ir keturis evangelistus. Šiuo metu yra baigti tik Kristaus gimimo bei Kančios fasadai. Nepaisant stringančių statybų, La Sagrada Familia - karščiausias lankymo taškas visame mieste. Šios šventovės kriptoje iškilusis menininkas ir yra nugulęs amžinajam poilsiui.
Gracia rajonas
Paskui save panašų prabangos aromatą palieka ir Sants rajonas. Toliau nuo miesto centro įsikūręs kvartalas yra pamėgtas vietinių ir yra puiki vieta pavakarieniauti ar prisėsti trumpos kavos pertraukėlės. Nors viskas bus tikrai parašyta originalo (katalonų) kalba, nėra geresnės vietos pajusti tikrą ispanišką dvasią.
Gotikinis kvartalas
Gotikinis kvartalas - įsikūręs pačioje senamiesčio širdyje. Žaviose viduramžių laikų gatvelėse nepraleisk pro akis stilingų barų, klubų bei restoranėlių plejados. Dar Romos imperijos gyvavimo laikotarpiu užgimę pastatai nudžiugins ne vien tik istorijos entuziastų akis, o susižavėjus verta aplankyti ir Barselonos istorijos muziejų, kuriame rasi visą reikalingą informaciją bei išvysi romėnų miesto griuvėsių liekanas.
Gražiojo kvartalo centre tave pasitiks Barselonos katedra. Pradėta statyti dar XII amžiuje, užbaigta buvo tik XIX amžiuje tad savyje turi pora netikėtų detalių, pavyzdžiui, Pablo Pikaso kūrinių elementai priekinėje šventovės dalyje. Gotikinei architektūrai būdingi skliautai čia stebiasi kaip įmanoma aukščiau, net 26 metrus! Šonines katedros dalį sudaro 28 koplyčios, tik prisidėdamos prie neapsakomo pastato ištaigingumo. Be to, išskirtiniai vitražai, įmantriai laužydai šviesą, paverčia Barselonos pagrindinius maldos namus į tikrą rojų primenančią vietą.
Katalonijos muzikos rūmai
Katalonijos muzikos rūmai - iškiliausia koncertų salė mieste, stebinanti ne vien vykstančiais koncertais bei įvairiais kultūriniais renginiais, bet ir žadą atimančia architektūra. Spalvoto stiklo mozaikos, gausybė prabangių skulptūrų ir įspūdingų salių kviečia įsijausti į tvyrančią prabangos dvasią ir nerti į neišdildomą muzikinę kelionę. Tikime, kad repertuare kiekvienas ras sau patinkantį renginį, mat čia girdima: tradicinio flamenko, klasikinės muzikos bei operos, džiazo ir kitokių žanrų muzika.
Pablo Pikaso muziejus
Ispanų kilmės menininkas, Kubizmo srovės pradininkas Pablas Pikasas - polinkiu kūrybai pasižymėjo nuo pat vaikystės. Anot pasakojimo, net jo pirmasis ištartas žodis buvo “pieštukas” trumpinys. Nematyto talento jaunuolis sugebėjo pavergti žmonių širdis ir prasimušti konkurencingame meno pasaulyje. Gyvenimas, kaip ir pačio Pikaso kūryba, nestokojo avantiūrų, ekspresijos bei ryškių spalvų. Skandalais nusagstyta kasdienybė dusliai žibėjo neištikimybėmis, liūdnai pasibaigusiais santykiais, iširusiomis santuokomis.
Kalbant apie Pablo Pikaso darbus verta paminėti, kad be paveikslų jis dar sukūrė keramikos darbų, skulptūrų bei kostiumų teatrui. Per audringą menininko esatį, kūrėjas paliko apie 20 tūkstančių meno darbų. Barselonoje esančiame muziejuje išvysi net 3500 egzempliorių, sudėliotų chronologine tvarka. Galėsi grožėtis Pikaso menine kelione per šešis etapus: Mėlynąjį, Rusvąjį, Afrikos kultūros įkvėptą, Kubizmo bei Surrealistinį periodus.
Salvadoro Dali muziejus
Salvadoras Dali - žymiausias Siurrealizmo atstovas bei viena iš ekscentriškiausių asmenybių kadanors puošusių meno olimpą. Kūrybos centre - pasąmonės vizijos, atskleidžiamos per unikalų menininko braižą, vaizduojant iškrypusias, tik sapnuose matomas figūras. Kaip ir minėtasis Pablas Pikasas, Dali talentas pasirodė jau ankstyvoje vaikystėje. Septynerių metų užsimanęs būti pačiu Napoleonu, jaunuolis ir toliau tryško pasitikėjimu savimi ir neišsenkančia kūrybine versme. Bėgant metams, menininką įkvėpė skirtingos srovės: Renesansas, Impresionizmas, Kubizmas bei Futurizmas, tačiau labiausiai prilipęs Siurrealizmas neapleido iki pat mirties.
Gausiame šūsnyje kūrybos atrasi grafikos, skulptūros, poezijos, juvelyrikos darbų. Salvadorą Dali dominantis gilesnis žmogaus pasaulis lėmė ir jo dažnas patirtis su haliucinacijomis. Be to, be ištaigingo, spalvingojo mados stiliaus, jis ypatingai mėgo egzotinius gyvūnus, kuriuos laikydavo namie. Tai nebuvo tradiciniai šuniukai bei kačiukai, verčiau su pavadėliu vedžiojama skruzdėda bei ocelotas. Pats Dali gimė Figerese, vos keliasdešimt kilometrų nuo Barselonos. Čia ir įrengtas, vėlgi, ryškiausias kadanors matytas jo vardo muziejus. Be kerinčio fasado, erdvė yra pripildyta siurrealistiniais darbais, tarp kurių: ,,Juodasis Kadilakas’’, ,,Lietaus Taksi’’ ir dar daug kitų.
Tikime, kad Barseloną būtina aplankyti bent kartą per gyvenimą, tad griebk vieną iš mūsų kelialapių ir džiaukis kokybišku poilsiu Ispanijoje!
Lėja
Tavo atradimų bendražygė